DOŻYNKI 2021

0
1047
W dniu wczorajszym, podczas pięknej, słonecznej pogody, z udziałem wspaniałych, uśmiechniętych osób odbyły się DOŻYNKI WIEJSKIE w naszej Jaszkowej Dolnej. Nie sposób opisać wszystkiego, co tu się działo (fb nie wytrzyma). Jednak po kolei.
Po uroczystościach na Mszy Świętej, z udziałem zaproszonych gości, z przepiękną, góralską oprawą muzyczną w wykonaniu kapeli „Góralska Hora”,korowód dożynkowy udał się na plac za Domem Ludowym, aby bawić się do późnych godzin wieczornych.
Prowadzący imprezę, Agnieszka i Rafał spisali się na medal. Nie brakowało im dowcipów i uśmiechu. Na scenie czuli się tak, jakby to była ich codzienność. BRAWO.
Uroczystość uświetnili nam
ZESPÓŁ GÓRNIANKI, z Jaszkowej Górnej z pięknymi, ludowymi piosenkami.
ROKSANKI z Bierkowic. Pokazały nam,że pasję można mieć w każdym wieku i dzielić się nią z innymi osobami. Uśmiechnięte w przepięknych kolorowych strojach, wzbudziły wśród zebranych osób wiele pozytywnych emocji.
KAPELA „GÓRALSKA HORA”, bawiła nas niesamowicie. Góralska muzyka rozbrzmiewała na całą wioskę. Panowie podzielili się z nami wspaniałym folklorem. Głosy śpiewających sprawiały, że skóra cierpła na rękach.
WYSTĘP JUSTYNY SZWED Z CHÓRKIEM (Agnieszka, Aneta, Ela, Kamila). Kobiety pełne pasji i radości, czuły się na scenie jak przysłowiowe „ryby w wodzie”. Ich żywiołowe, pięknie wykonane piosenki wprowadziły nas w fantastyczny nastrój. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Dostarczyłyście nam niekłamanych, pozytywnych emocji.TAK trzymajcie dalej.
Oczywiście poza oprawą muzyczną na gości czekało wiele atrakcji. Dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, lody, wata cukrowa, strzelanie z wiatrówki do tarczy. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla Pana Wąsika z Jaszkowej Dolnej. Dla wszystkich pieczony prosiak, ufundowany przez Radnego Janusza. Dziękujemy Panom Antoniemu, Adamowi, Andrzejowi za „pilnowanie”ognia i serwowanie porcji kiełbas , oczywiście od naszego sołtysa Mariusza, (dziękujemy kolejny raz) oraz sieci handlowej LEWIATAN,ciasta pieczone przez mieszkanki wioski,(dziękujemy bardzo), a dzielone przez Dorotę i Iwonę. Pierogi (pyszne) przygotowane przez Klub Seniora z Jaszkowej Dolnej pod przewodnictwem p.Anny Kisil. Do tego kawa, herbata, napoje,chleb ze smalcem( Kasia,Kamila, Julka, Bartek dzielnie trwali na tych stanowiskach. ) Piwo ufundowane przez KARCZMĘ STARY MŁYN (Malwina Wolańska i Adrian Wolański),a smakoszy piwa obsługiwała uśmiechnięta Marta.Cieplutką grochówkę serwowała Agnieszka,a ugotowała Monika Wcisło,chleb ze smalcem.Niezawodna i niezastąpiona Pani Maryla ,na którą zawsze można liczyć profesjonalnie zajęła się zaproszonymi gośćmi. Dziękujemy bardzo, bardzo,bardzo….
Ogromne podziękowania należą się sponsorom naszych DOŻYNEK oraz zaproszonym gościom Panu Wójtowi Zbigniewowi Tur, Radnemu Powiatu Kłodzkiego Panu Ryszardowi Niebieszczańskiemu wraz z małżonką, Panu Dariuszowi Matusiakowi ze Straży Granicznej Kłodzko z małżonką, Panu Adamowi Piątek (ROL-MAR Kłodzko), Panu Arkadiuszowi Kwaśny wraz z rodziną, Pani Ewelinie Ptak (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ołdrzychowicach Kłodzkich), Pani Monice Tondytko dyrektorce Szkoły Podstawowej w Jaszkowej Dolnej.Panu Piotrowi Stroka ,dyrektorowi Leroy Merlin. Bardzo dziękujemy również naszemu Proboszczowi Parafii księdzu Ireneuszowi Kulig za oprawę mszy świętej, błogosławieństwo i udział w Dożynkach..
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział , a kto nie był niech żałuje.
Nasi Sponsorzy :
3. Karolina i Arkadiusz Kwaśny,
4. Karczma Stary Młyn Malwina i Adrian Wolańscy,
5. Tartacznictwo Jandar,
6. Twoje Biuro Rachunkowe,
7. Kayser Automotive Systems Jaszkowa Dolna,
9. Agnieszka i Marcin Mołdysz,
10. Rol Mar Adam Piątek,
11. Piekarnia Urbaniak,
13. Sala Zabaw Bajkolandia Nowa Ruda,
14. Domy Słońca Jaszkowa Dolna,
15. Joanna i Janusz Wolańscy,
16. Katarzyna i Krzysztof Szpilarewicz,
17. Agnieszka i Adam Kliś,
18. Salon Fryzjerski Queen Ewelina Wieczniak,
19. Sklep Spożywczy Jaszkowa Górna Andrzej Wieczniak,
20. KGW Górnianki Jaszkowa Górna
23. Wulkanizacja i transport Tomasz Staszków,
28. Sołtys wsi Jaszkowa Dolna,
29. Salon kosmetyczny Ogrodowczyk
30. Tap-Style Marta Kisielewicz
31. Balsax sprzęt wędkarski Kłodzko
Mam nadzieję że nikt nie został pominięty 😉 Serdecznie dziękujemy za wsparcie
❤